Infrastruktura

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina jest najstarszą i najwiekszą polską uczelnią muzyczną i jedynym uniwersytetem muzycznym w kraju. Dysponuje nowoczesnymi salami kameralnymi oraz studiami nagrań dźwiękowych, w tym studiem do zgrań dźwięku w systemie Dolby Atmos.

  PARTER
  Na parterze UMFC przy ul. Okólnik 2 znajdują się: sale dydaktyczne, Sala Koncertowa im. Fryderyka Chopina, księgarnia, biblioteka, Sala Senatu, pomieszczenia administracyjne, Klub GAMA, winda.
   

 • Plan parteru UMFC

   


 • PIERWSZE PIĘTRO
  Na pierwszym piętrze UMFC przy ul. Okólnik 2 znajdują się: Sale widowiskowe (Sala Operowa im. Stanisława Moniuszki, Sala Kameralna im. Henryka Melcera, Sala Audytoryjno-Kinowa im. Karola Szymanowskiego), sale dydaktyczne, dziekanaty, pomieszczenia administracyjne, winda.
   

 • Plan pierwszego piętra UMFC


 • SALE STUDYJNE NA POZIOMIE -1 i -2
  W pomieszczeniach studyjnych i reżyserniach na poziomie -1 i -2 odbywają sie: sesje nagraniowe muzyki klasycznej, jazzowej i estradowej, zajęcia dydaktyczne dla studentów oraz warsztaty w zakresie montażu i stosowania efektów dźwiękowych w filmie i teatrze, zajęcia z zastosowania technik multimedialnych w sztuce, postprodukcja dialogów oraz efektów synchronicznych w formach audiowizualnych, publiczne koncerty muzyki nowej z wykorzystaniem multimediów, transmisje internetowe wydarzeń artystycznych, prezentacje nagrań w celach popularytazowrskich i edukacyjnych, egzaminy i konkursy z zakresu reżyserii dźwięku oraz technik multimedialnych (w tym międzynarodowe).
   

 • Plan sal studyjnych na poziomie -1

 • Plan sal studyjnych na poziomie -2